Yakında, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

BASIN BÜLTENLERİ

 • 12 Nisan 2023

  The Flower and Plant Show, 12. kez kapılarını açtı

  Süs bitkileri ve peyzaj dünyası, Tüyap Beylikdüzü’ndeki Uluslararası The Flower and Plant Show’da bir araya geldi. Tarsus Fuarcılık tarafından 12.’si düzenlenen organizasyonda; farklı türde ağaçlar, çiçekler ve çiçek soğanları, iç ve dış mekan süs bitkileri, fideler, dikey bahçeler, meyve fidanları, tohumlar, dekoratif peyzaj malzemeleri, bahçe aletleri, park ekipmanları, yetiştirme ortamları ile teknik ekipman ve malzemelere kadar sektöre dair yüzlerce ürün sergileniyor.

 • 19 Mart 2023

  Süs bitkileri ve peyzaj sektörü, 12 Nisan’da yeşil ticaret için buluşuyor!

  Şubat ayında yapılması planlanan ancak yaşanan deprem felaketleri nedeniyle ertelenen The Flower and Plant Show 2023, 12 Nisan’da kapılarını açıyor. Başta yerli üreticiler olmak üzere, süs bitkileri ve peyzaj sektörünün tüm paydaşlarını uluslararası nitelikli tek bir fuarda bir araya getiren The Flower and Plant Show 2023’te; farklı türde ağaçlar, çiçekler ve çiçek soğanları, iç ve dış mekan süs bitkileri, fideler, dikey bahçeler, meyve fidanları, tohumlar, dekoratif peyzaj malzemeleri, bahçe aletleri, park ekipmanları, yetiştirme ortamları ile teknik ekipman ve malzemelere kadar sektöre dair yüzlerce ürün bir arada sergilenecek. Aralarında belediyeler, oteller, alışveriş merkezleri, inşaat firmaları, sağlık kuruluşları, markalı konut projeleri, şehir planlamacıları, mimarlar ve villa sahipleri gibi süs bitkileri ve peyzaj ile doğrudan ilgisi bulunan ziyaretçi grupları aradıklarından çok daha fazlasını The Flower and Plant Show 2023’te bulacak.

 • 5 Ocak 2023

  The Flower and Plant Show 2023, 16 Şubat’ta başlıyor!

  Başta yerli üreticiler olmak üzere, süs bitkileri ve peyzaj sektörünün tüm paydaşlarını uluslararası nitelikli tek bir fuarda buluşturan The Flower and Plant Show 2023, 16 Şubat’ta kapılarını açıyor. İstanbul’u yeşile doyuracak fuarda; farklı türde ağaçlar, çiçekler ve çiçek soğanları, iç ve dış mekan süs bitkileri, fideler, dikey bahçeler, meyve fidanları, tohumlar, dekoratif peyzaj malzemeleri, bahçe aletleri, park ekipmanları, yetiştirme ortamları ile teknik ekipman ve malzemelere kadar sektöre dair yüzlerce ürün bir arada sergilenecek.

 • 12 Aralık 2022

  Yerli üreticiler, nitelikli ve fiyat avantajlı ürünleriyle, dünya süs bitkileri ticaretinde öne çıkmaya hazırlanıyor.

  Avrupa standartlarında kaliteli ürün yetiştiren Türkiye Süs Bitkileri Sektörü, uygun iklim ve coğrafi koşulları, fiyat avantajı, ihtiyaca göre sözleşmeli üretim yapabilme gücü ve lojistik üstünlüğüyle dünya ticaretinden her geçen yıl daha fazla pay alıyor. 2020’de yurt dışına 106 milyon dolarlık satış gerçekleştiren, 2021 ihracatı 150 milyon dolara yaklaşan sektör, 2022’yi ise 175 milyon dolar ihracatla kapatmayı hedefliyor.

 • 24 Ekim 2022

  Türk inşaat sektörü, yenilikçi peyzaj çözümleriyle fark yaratacak

  Tarsus Türkiye tarafından 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek 12. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı The Flower and Plant Show’da, binaları daha yeşil, daha doğal ve daha yaşanabilir kılan yenilikçi peyzaj çözümleri görücüye çıkacak. İnşaat sektörüne yönelik 2023 peyzaj trendlerinin sergileneceği fuar, iç ve dış mekan çiçek türlerinden süs bitkilerine, egzotik ağaçlardan, birbirinden özel bahçe uygulamalarına ev sahipliği yapacak.

 • 24 Ekim 2022

  Turizmciler için yeşil çözümler sergilenecek!

  12. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı The Flower and Plant Show, başta oteller olmak üzere turizm tesislerinin peyzaj ihtiyaçlarına tek elden çözümler sunan firmalara ev sahipliği yapacak. Tarsus Türkiye tarafından 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek organizasyonda, turizmciler, iç ve dış mekan çiçek türlerinden süs bitkilerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan sulama ekipmanlarına ve bahçe aksesuarlarına kadar peyzaj ile ilgili tüm yenilikleri bir arada görebilecek.

 • 12 Ağustos 2022

  Dünyanın satın almacısı “Yeşil Ticaret” için geliyor!

  Ortalama 40 milyar dolarlık büyüklüğe sahip dünya süs bitkileri ticaretinden daha fazla pay almaya odaklanan üreticiler, The Flower And Plant Show ile ihracatta yeni başarı hikâyeleri yazmaya hazırlanıyor.

 • 24 Haziran 2022

  The Flower and Plant Show’un hazırlıkları başladı

  Türkiye’nin uluslararası ölçekteki en yeşil buluşması The Flower and Plant Show için hazırlıklar başladı. Süs Bitkileri ve Peyzaj Sektörünün ihracatına doğrudan katma değer sağlayan fuar, başta İtalya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Mısır ve Rusya başta olmak üzere tüm Avrupa ve MENA bölgesinden satın almacıları, yerli üreticilerle buluşturacak. Tüyap Beylikdüzü’nde 30 bin metrekare alanda gerçekleşecek The Flower and Plant Show’a 160 firma ile yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 15 bin satın almacının katılması bekleniyor.

 • 18 Mart 2022

  The Flower and Plant Show’un yeni tarihleri açıklandı

  Süs bitkileri ve peyzaj sektörünü uluslararası ölçekte tek bir adreste buluşturan The Flower And Plant Show’un 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

 • 2 Temmuz 2021

  Süs Bitkileri Sektörü 2022'de İstanbul'dan Dünyaya Açılacak

  Fuar organizatörü Tarsus Turkey, 5 ayrı sektörde düzenlediği 6 farklı ihtisas fuarında yaklaşık 2,5 milyar dolarlık ticarete ev sahipliği yapıyor. Tüm fuarlarını, her yıl ortalama 200 fuarın gerçekleştiği ve dünya ticaretinin en önemli merkezlerinden biri haline gelen İstanbul’da gerçekleştiren firma, 2022 yılında düzenleyeceği The Flower and Plant Show ile, Türk Süs Bitkileri Sektörünü, yurt dışındaki yeni alternatif pazarlara taşıyacak.