Yakında, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Türk inşaat sektörü, yenilikçi peyzaj çözümleriyle fark yaratacak

Fuarda, markalı konut projelerinden ofis binalarına, rezidanslardan ticari yapılara kadar yapı sektörüne yönelik yenilikçi peyzaj uygulamaları sergilenecek.

Tarsus Türkiye tarafından 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek 12. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı The Flower and Plant Show’da, binaları daha yeşil, daha doğal ve daha yaşanabilir kılan yenilikçi peyzaj çözümleri görücüye çıkacak. İnşaat sektörüne yönelik 2023 peyzaj trendlerinin sergileneceği fuar, iç ve dış mekan çiçek türlerinden süs bitkilerine, egzotik ağaçlardan, birbirinden özel bahçe uygulamalarına ev sahipliği yapacak. 

Avrasya’nın, sektöre yönelik en etkili ticari platformu olacak Uluslararası The Flower and Plant Show 2023, sergileyeceği zengin süs bitkisi çeşidi ve yenilikçi peyzaj tasarımlarıyla Türk İnşaat Sektörü’ne ilham olacak. 16-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek fuarı ziyaret eden yapı sektörünün profesyonelleri, doğrudan yerli üreticilerin sunduğu uygun maliyetli ve zengin alternatifli peyzaj ürünlerini bir arada görme fırsatı bulacak.

100’e yakın ülkeye ihracat yapan sektör, yeni pazarlara fuarla açılacak

2020 yılında 107 milyon dolar, 2021'de ise 147 milyon dolar ihracat gerçekleştiren ve yıl sonuna kadar yurt dışı satışlarını 180 milyon dolara çıkarmayı hedefleyen Türkiye Süs Bitkileri Sektörü, Şubat ayında 12.’si düzenlenecek Uluslararası The Flower and Plant Show ile 2023’e güçlü bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Tarsus Türkiye, uyguladığı Hosted Buyer programı ile başta sektörün hedef pazarları olmak üzere, dünyanın dört bir tarafından büyük satın almacıları fuara getirecek. Süs Bitkileri ve Peyzaj Sektörü’nün 2023 ihracatına doğrudan katkı yapması beklenen The Flower and Plant Show’u aralarında inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, belediyeler, kamu kurumları, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Detaylı bilgi için www.flowershow.com.tr