Yakında, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

The Flower and Plant Show’un yeni tarihleri açıklandı

Süs bitkileri ve peyzaj sektörünü uluslararası ölçekte tek bir adreste buluşturan The Flower And Plant Show’un 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Sektörde lokal tarzda irili ufaklı dağınık çok sayıda fuar bulunduğunu ifade eden Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, The Flower and Plant Show’un, başta yerli üreticiler olmak üzere süs bitkileri ve peyzaj sektörünün tüm paydaşlarını uluslararası nitelikli tek bir fuarda buluşturduğunu belirtti. Aytemur, “Tarsus Group’un sektördeki küresel uzmanlığını ve gücünü de arkamıza alarak, katılımcılarımızı uluslararası yeni pazarlara ulaştırıyor, ihracat yapmalarını sağlıyoruz. The Flower and Plant Show’un tarihini, uluslararası fuar takvimine uygun hale getirdik. Fuarsız geçen 3 yıllık aranın altındaki temel neden, doğrudan pandemi döneminin sektöre olan etkisi ve bu süreçte yeni satın almaların olmaması, özellikle de belediyelerin satın alma yapmamasıydı. Ancak yeni buluşma tarihimiz, yurt içi ve yurt dışında artık yeni satın almaların konuşulacağı bir döneme denk gelecek. The Flower and Plant Show, yine katılımcı ve ziyaretçiler için eşsiz ticaret fırsatları sunacak” dedi.

Türkiye’nin uluslararası ölçekteki en yeşil buluşması için hazırlıklar başladı. 12.’si düzenlenecek olan The Flower and Plant Show, süs bitkileri ve peyzaj sektöründe global satın alma taleplerinin karşılık bulduğu ticaret adresi olacak. Türkiye Süs Bitkileri ve Peyzaj Sektörünün ihracatına doğrudan katma değer sağlayan fuar, başta İtalya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Mısır ve Rusya başta olmak üzere tüm Avrupa ve MENA bölgesinden satın almacıları, yerli üreticilerle buluşturacak.

The Flower and Plant Show, ürün kalitesi ve rekabetçi fiyatları ile küresel pazarda öne çıkan yerli üreticilerin hem ürünlerini ihraç edebilmeleri, hem de Türkiye’nin dört bir yanındaki satın almacılara ulaşabilmeleri için ihtiyaç duyacakları fırsatları sunacak. Uluslararası kimliğinin yanı sıra sergilenen ürün çeşitliliğiyle de öne çıkan fuar; iç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına ve bahçe aksesuarlarına kadar pek çok yeniliğe ev sahipliği yapacak.