Basın Bültenleri - Flower Show İstanbul
11-13 KASIM 2021, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

BASIN BÜLTENLERİ

 • 14 Mart 2019

  Uluslararası Flower Show İstanbul, 14 – 16 Kasım 2019’da!

  50 bin dekar alanda 1,2 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren süs bitkileri ve peyzaj sektörünün 2019 buluşma tarihi belli oldu. Tarsus Turkey tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 11. kez kapılarını açacak fuarda iç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına ve bahçe aksesuarlarına kadar yüzlerce yeni ürün, malzeme, ekipman ve teknolojiler bir arada sergilenecek. Aralarında belediyeler, kamu kurumları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu yurt içi ve yurt dışından binlerce alıcıyı ağırlayan Flower Show İstanbul, bu yıl da Türk süs bitkileri sektörünü dünyaya açacak.

 • 25 Şubat 2019

  Süs Bitkileri Sektörü, İhacata Dayalı Büyümeye Odaklandı!

  2018 ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 10 artırırken, ithalatını yüzde 27,6 düşüren Türk Süs Bitkileri Sektörü, ihracatta yakaladığı ivmeyi devam ettirip hem yeni pazarlar bulmak hem de mevcut pazarlarla ticareti geliştirerek büyümesini sürdürmek istiyor. Sektörün çatı kuruluşu SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği), Tarsus Turkey ile birlikte düzenledikleri Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul’u ise alternatif pazarlarda yeni ihracat kanallarına ulaşmada en önemli adres olarak görüyor. Flower Show İstanbul 2018 kapanış rakamları da bunu doğruluyor. 10.’su düzenlenen fuara yurt dışından gelen yeni yabancı ziyaretçi oranı yüzde 88,5 ile rekor düzeye ulaşırken, organizasyona 52 ülkeden alıcılar geldi ve üç gün boyunca milyonlarca liralık ticaret anlaşması gerçekleşti.

 • 15 Ocak 2019

  1,2 milyar dolarlık sektörün Adanalı temsilcileri kahvaltıda buluştu!

  Tarsus Turkey bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile düzenlenen Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul’un değerlendirme toplantılarının Adana ayağı Divan Otel’de yapıldı. 1,2 milyar dolarlık Türk süs bitkileri ve peyzaj sektörünün Adanalı üretici ve tedarikçilerini buluşturan toplantıda, sektör gündemleri, pazardaki sorunlar, çözüm önerileri ve bir sonraki fuardan beklentiler paylaşıldı. Toplantıda hazır bulunan firma temsilcileri 2019 için ortak hedeflerinin ihracat olduğunu söylerken, yurt dışı yeni ziyaretçi oranını yüzde 88,5’a çıkaran Flower Show İstanbul’un 28-30 Kasım tarihlerindeki 11’inci buluşmada da katılımcılarına yine alternatif pazarlar ve yeni ihracat kanalları açmasının beklendiği belirtildi.

 • 15 Ocak 2019

  1,2 milyar dolarlık sektörün Başkentli temsilcileri buluştu!

  Tarsus Turkey bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile düzenlenen Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul’un değerlendirme toplantılarının Ankara ayağı Holiday Inn Çukurambar’da yapıldı. 1,2 milyar dolarlık Türk süs bitkileri ve peyzaj sektörünün Başkentli üretici ve tedarikçilerini buluşturan toplantıda, sektör gündemleri, pazardaki sorunlar, çözüm önerileri ve bir sonraki fuardan beklentiler paylaşıldı. Toplantıda hazır bulunan firma temsilcileri 2019 için ortak hedeflerinin ihracat olduğunu söylerken, yurt dışı yeni ziyaretçi oranını yüzde 88,5’a çıkaran Flower Show İstanbul’un 28-30 Kasım tarihlerindeki 11’inci buluşmada da katılımcılarına yine alternatif pazarlar ve yeni ihracat kanalları açmasının beklendiği belirtildi.

 • 9 Ocak 2019

  1,2 milyar dolarlık sektörün İzmirli temsilcileri kahvaltıda buluştu!

  Tarsus Türkiye bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile düzenlenen Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul’un değerlendirme toplantılarının İzmir ayağı Ödemiş Güven Otel’de yapıldı. 1,2 milyar dolarlık Türk süs bitkileri ve peyzaj sektörünün İzmirli üretici ve tedarikçilerini buluşturan toplantıda, sektör gündemleri, pazardaki sorunlar, çözüm önerileri ve bir sonraki fuardan beklentiler paylaşıldı. Toplantıda hazır bulunan firma temsilcileri 2019 için ortak hedeflerinin ihracat olduğunu söylerken, yurt dışı yeni ziyaretçi oranını yüzde 88,5’a çıkaran Flower Show İstanbul’un 28-30 Kasım tarihlerindeki 11’inci buluşmada da katılımcılarına yine alternatif pazarlar ve yeni ihracat kanalları açmasının beklendiği belirtildi.

 • 2 Ocak 2019

  1,2 milyar dolarlık sektörün İstanbullu temsilcileri kahvaltıda buluştu!

  Tarsus Türkiye bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile düzenlenen Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul’un değerlendirme toplantılarından ilki İstanbul’da yapıldı. 1,2 milyar dolarlık Türk süs bitkileri ve peyzaj sektörünün İstanbullu üretici ve tedarikçilerini buluşturan toplantıda, sektör gündemleri, pazardaki sorunlar, çözüm önerileri ve bir sonraki fuardan beklentiler paylaşıldı. Toplantıda hazır bulunan firma temsilcileri 2019 için ortak hedeflerinin ihracat olduğunu söylerken, yurt dışı yeni ziyaretçi oranını yüzde 88,5’a çıkaran Flower Show İstanbul’un 28-30 Kasım tarihlerindeki 11’inci buluşmada da katılımcılarına yine alternatif pazarlar ve yeni ihracat kanalları açmasının beklendiği belirtildi.

 • 13 Aralık 2018

  Avrasya’nın En Büyüğüne, 4 Kıtadan 15 Bin Ziyaretçi Geldi!

  CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 4 kıtadan 15 bin profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. Üç gün süren fuarda, yurt içi ve yurt dışından 163 katılımcı, süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan Millet Bahçeleri için Milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına kadar yüzlerce yeni ürün, malzeme, ekipman ve teknolojilerini sergiledi. Türkiye genelinde toplam 50 bin dekar alanda 1.2 milyar dolarlık üretim kapasitesine sahip süs bitkilerini sektörünü dünya ile buluşturduklarını söyleyen CYF Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gültekin GÖKGÜL, “Sektör firmalarından gelen talepleri dikkate alarak, son bir yıldır yurt dışı pazarlarda yoğun bir tanıtım çalışması gerçekleştirdik. Bunun meyvelerini de fuarda aldık. Flower Show İstanbul 2018’e gelen yeni ziyaretçi oranı rekor bir yüzdeye ulaştı. 2019’daki fuarda da katılımcılarımız için alternatif pazarlarda yeni ihracat kanalları açmaya ve süs bitkileri sektörünün 100 milyon dolar ihracat hedefine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 • 20 Kasım 2018

  Dünya'nın Çiçekçisi İstanbul'da! Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 22 Kasım Perşembe günü başlıyor.

  CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10.’su düzenlenen fuar, Türkiye genelinde toplam 50 bin dekar alanda 1.2 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren, dolaylı yoldan 500 bin kişiye istihdam sağlayan ve yıl sonuna kadar 100 milyon dolar ihracat hedefleyen süs bitkileri sektörünü bir araya getirecek.

 • 12 Kasım 2018

  Yılda 1,2 milyar dolarlık üretim yapan süs bitkileri sektörü, en çok çiçeği Hollanda’ya sattı!

  CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 22 Kasım Perşembe günü kapılarını açıyor. Bu yıl 10.’su düzenlenen fuar, Türkiye genelinde toplam 50 bin dekar alanda 1.2 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren, dolaylı yoldan 500 bin kişiye istihdam sağlayan ve yıl sonuna kadar 100 milyon dolar ihracat hedefleyen süs bitkileri sektörünü bir araya getirecek. Yaklaşık 200 firmanın katıldığı Flower Show İstanbul’da, iç & dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan Akdeniz bitkilerine sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına kadar yüzlerce yeni ürün, malzeme, ekipman ve teknoloji sergilenecek. Ayrıca bu yıl ilk defa düzenlenecek konferanslarda, alanlarının uzman konuşmacıları, Peyzaj ve Süs Bitkileri sektörünün gündemlerini fuara taşıyacak.

 • 31 Ekim 2018

  Daha yeşil, daha doğal ve göz alıcı yapılar için yeni çözümler bu fuarda!

  Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 10. kez kapılarını açıyor. Türkiye genelinde toplam 50 bin dekar alanda 1.2 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren ve dolaylı yoldan 500 bin kişiye istihdam sağlayan süs bitkileri sektörü, özellikle markalı konut ve ticari projelerin peyzaj ihtiyaçlarına dair çözümlerini bir arada sunacak. CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile 22-24 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek organizasyona bu yıl yaklaşık 200 firma katılıyor. Fuarda, her iklim koşulu ve toprak yapısına uygun yüzlerce çeşit bitki, farklı ve yenilikçi peyzaj uygulamaları ile üretimdeki yenilikler sergilenecek.