İnşaat sektörüne yönelik yeşil çözümler, The Flower And Plant Show 2021’de
16 - 18 ŞUBAT 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

İnşaat sektörüne yönelik yeşil çözümler, The Flower And Plant Show 2021’de

Tarsus Turkey tarafından, Peyzaj Mimarları Odası desteği ile Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği’nin (SÜSBİR) iş birliğinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek The Flower and Plant Show, markalı konut projelerinden ofis binalarına, rezidanslardan ticari yapılara kadar inşaat sektörüne yönelik “yemyeşil çözümler” sunmaya hazırlanıyor. 11-13 Kasım 2021 tarihlerinde 12.’si düzenlenecek fuarda, 2021 peyzaj trendlerini yansıtan farklı çiçek türleri, iç ve dış mekan süs bitkileri, egzotik ağaçlar, birbirinden özel bahçe uygulamaları bir arada sergilenecek.

Yeni proje hazırlığında olan inşaat firmalarına, mimar ve iç mimarlar ile peyzaj profesyonellerine ilham olacak zengin süs bitkisi çeşidine ve yenilikçi peyzaj uygulamalarına ev sahipliği yapacak olan The Flower And Plant Show için geri sayım başladı. İnşaat sektöründen profesyonel ziyaretçileri, yerli üretim ve uygun maliyetli peyzaj ürünleriyle tanıştıracak olan organizasyon hakkında bilgi veren Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin GÖKGÜL, bu yıl 12.’sini düzenleyecekleri The Flower And Plant Show’un özellikle yeni inşaat projeleri için büyük önem taşıdığını söyledi. Gökgül açıklamasında; “Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuarımızda, özellikle inşaat firmalarına ilham olacak, hayata geçirmeyi planladıkları yeni projelerine katma değer yaratacak süs bitkileri ve peyzaj ürünleri sergilenecek. Üstelik katılımcılarımızın çoğunluğu yerli üretici olduğu için, yapı profesyonelleri, ihtiyaçları olan bitki ve peyzaj çözümlerini uygun maliyetlerle satın alma fırsatı bulacaklar” dedi.

Bitki ve peyzaj sektörünün Avrasya bölgesindeki en etkili ihtisas fuarı, yapı profesyonellerini bekliyor!

Geçen yıl 52,5 milyon metrekare alanda toplam 1 milyar 718 milyon adet kesme çiçek, iç ve dış mekân süs bitkisi ile çiçek soğanı üretimi gerçekleştiren yerli süs bitkileri sektörü, 2019’u 80,4 milyon dolar ihracata karşılık, 43 milyon dolar ithalatla kapattı. Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişiye istihdam sağlayan sektör, yaklaşık 6 milyar liralık üretim gerçekleştiriyor. Yerli Süs Bitkileri Sektörü’nün Türkiye’deki en büyük buluşması The Flower and Plant Show’u her yıl aralarında yapı sektöründen mimarlar, iç mimarlar, peyzaj mimarları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, yapı marketler ve şehir planlamacılarının da olduğu yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyonel ziyaret ediyor.