Yakında, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

The Flower and Plant Show 2023, 16 Şubat’ta başlıyor!

Başta yerli üreticiler olmak üzere, süs bitkileri ve peyzaj sektörünün tüm paydaşlarını uluslararası nitelikli tek bir fuarda buluşturan The Flower and Plant Show 2023, 16 Şubat’ta kapılarını açıyor. İstanbul’u yeşile doyuracak fuarda; farklı türde ağaçlar, çiçekler ve çiçek soğanları, iç ve dış mekan süs bitkileri, fideler, dikey bahçeler, meyve fidanları, tohumlar, dekoratif peyzaj malzemeleri, bahçe aletleri, park ekipmanları, yetiştirme ortamları ile teknik ekipman ve malzemelere kadar sektöre dair yüzlerce ürün bir arada sergilenecek. Aralarında belediyeler, oteller, alışveriş merkezleri, inşaat firmaları, sağlık kuruluşları, markalı konut projeleri, şehir planlamacıları, mimarlar ve villa sahipleri gibi süs bitkileri ve peyzaj ile doğrudan ilgisi bulunan ziyaretçi grupları aradıklarından çok daha fazlasını The Flower and Plant Show 2023’te bulacak.

Tarsus Türkiye tarafından Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 12. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı The Flower and Plant Show, 16-18 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Çoğunluğu yerli üretici 160 markanın katılacağı fuara, aralarında İran’dan Tarım Bakanlığı yetkililerinin de olduğu 60 kişilik bir alım heyeti ile birlikte 1.000’i yurt dışından olmak üzere toplam 15 bin satın almacı bekleniyor.

Aytemur; “Yerli üreticilerin, 42 milyar doları bulan dünya süs bitkileri ticaretinden daha fazla pay alması için bu fuar önemli bir fırsat”

12.’sini gerçekleştirecekleri The Flower and Plant Show 2023 ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “Süs bitkileri ve peyzaj alanında bölgesinin uluslararası ölçekteki en önemli buluşması olan The Flower and Plant Show, sektörel ticaret açısından eşsiz fırsatlar sunacak. Başta Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve Orta Doğu gibi farklı coğrafyalardan binlerce alıcı, fuarımıza gelecek” dedi. Yerli üreticilerin, Avrupa standartlarında kaliteli ürün yetiştirdiğini söyleyen Aytemur, uygun iklim ve coğrafi koşullara, fiyat avantajına, ihtiyaca göre sözleşmeli üretim yapabilme gücüne ve lojistik üstünlüğe sahip sektörün, 42 milyar doları bulan dünya ticaretinden daha fazla pay alması noktasında bu fuarın önemli bir adres olacağını vurguladı.

16 Şubat 2023’te kapılarını açacak olan The Flower and Plant Show hakkında detaylı bilgi almak ve bu önemli buluşmayı ziyaret etmek isteyenler, online kayıtlarını www.flowershow.com.tr adresinden yaptırabilirler.