Uluslararası Flower Show İstanbul, 14 – 16 Kasım 2019’da!
11-13 KASIM 2021, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Uluslararası Flower Show İstanbul, 14 – 16 Kasım 2019’da!

50 bin dekar alanda 1,2 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren süs bitkileri ve peyzaj sektörünün 2019 buluşma tarihi belli oldu.

Tarsus Turkey tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 11. kez kapılarını açacak fuarda iç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına ve bahçe aksesuarlarına kadar yüzlerce yeni ürün, malzeme, ekipman ve teknolojiler bir arada sergilenecek. Aralarında belediyeler, kamu kurumları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu yurt içi ve yurt dışından binlerce alıcıyı ağırlayan Flower Show İstanbul, bu yıl da Türk süs bitkileri sektörünü dünyaya açacak.

Sektör “ihracat” diyor; fuar, yurt dışındaki alıcıları Türkiye’ye getiriyor

Geçtiğimiz yıl 11 ülkeden 163 katılımcı firmayı, 52 ülkeden 15 bin ziyaretçi ile buluşturan,  yeni yabancı ziyaretçi oranı yüzde 88,5 ile rekor düzeye ulaşan Uluslararası Flower Show İstanbul, Kasım ayındaki organizasyonda, süs bitkileri sektörünün ihracat hedeflerine katkı sağlamaya devam edecek. Süs bitkileri sektörünün üretim bölgeleri olan İstanbul, İzmir, Yalova, Sakarya, Adana, Antalya ve Ankara’da üretici firmalar ile bir araya gelen Tarsus Turkey, Flower Show İstanbul 2019 hazırlıklarını, toplantılardan çıkan ihracat odaklı büyüme hedefi doğrultusunda sürdürüyor. Bu kapsamda fuarın özellikle yurt dışı pazarlama çalışmalarına ağırlık veren firma, son olarak Almanya’da düzenlenen IPM Essen’de stand açarak Flower Show 2019’u tanıttı.

Geçen yılki fuarı en çok ziyaret eden on ülkenin sırasıyla Bulgaristan, Irak, Suudi Arabistan, İtalya, Ürdün, Gürcistan, Hollanda, Tunus, Cezayir ve İran olduğu bilgisini veren Tarsus Turkey Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gültekin GÖKGÜL, sektörün yeni pazar beklentileri doğrultusunda Kasım ayındaki organizasyona da önemli sayıda yurt dışı ziyaretçi çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

Flower Show İstanbul’un yan etkinliği olan panel ve konferanslar, sektör gündemlerini fuara taşıyacak!

Uluslararası Flower Show İstanbul 2018 kapsamında ilki düzenlenen Peyzaj ve Kentsel Tasarım Panel ve Konferansları, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle takip edilirken, Tarsus Turkey, 2019 buluşmasında da sektörün gündemlerine yönelik zengin içerikli bir konferans programı planlıyor.

14-16 Kasım 2019 tarihlerinde 11’incisi düzenlenecek Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul hakkında detaylı bilgi için www.flowershow.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

);m[o.