Dünya'nın Çiçekçisi İstanbul'da! Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 22 Kasım Perşembe günü başlıyor.
English
12-14 KASIM 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Dünya'nın Çiçekçisi İstanbul'da! Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul, 22 Kasım Perşembe günü başlıyor.

CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10.’su düzenlenen fuar, Türkiye genelinde toplam 50 bin dekar alanda 1.2 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren, dolaylı yoldan 500 bin kişiye istihdam sağlayan ve yıl sonuna kadar 100 milyon dolar ihracat hedefleyen süs bitkileri sektörünü bir araya getirecek.

FLOWER SHOW İSTANBUL 2018, aralarında; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt UYSAL, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk KACIR, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kâmil Yılmaz, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldıray GENCER, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail YILMAZ,  TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül ORUÇKAPTAN, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tohumculuk Daire Başkanı Mehmet SIĞIRCI,  Orman Genel Müdürlüğü Fidanlık ve Tohum İşleri Daire Başkanı Salim SIĞIRCI, T.C. Cumhurbaşkanlığı Danışmanı İbrahim SÖNMEZ ile katılımcı firma yöneticilerinin de olacağı törenle 22 Kasım Perşembe günü Saat: 11.00’de kapılarını açacak.

Yaklaşık 200 firmanın katıldığı Flower Show İstanbul’da;

  • - 2019’un süs bitkileri, çiçek ve peyzaj modası
  • - Millet Bahçeleri için yerli üretim Milli bitkiler
  • - Dikey bahçe uygulamaları
  • - Egzotik ağaçlar
  • - Akdeniz bitkileri ve devasa boyutta palmiyeler
  • - Evleri ve bahçeleri güzelleştiren rengarenk çiçekler
  • - Fide ve tohumlar
  • - İlginç peyzaj uygulamaları
  • - Japonya standında birbirinden özel bonzai ağaçları gibi pek çok ürün bir arada sergileniyor.

Ayrıca fuar kapsamında bu yıl ilk defa “PEYZAJ ve KENTSEL TASARIM Panel ve Konferansları” gerçekleştiriliyor.http://flowershow.com.tr/2018/11/03/peyzaj-ve-kentsel-tasarim-panelleri/

İhracatını geçen yıla göre yüzde 25 artıran, ilk 10 ayda yurt dışına 85 milyon dolarlık satış gerçekleştiren ve 2018 sonunda 100 milyon dolar ihracat hedefleyen süs bitkileri ve peyzaj sektörünün yerli üreticileri için ihracat kapısı olacak Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul 24 Kasım Cumartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Gündemlerinizin uygun olması halinde Dünyanın çiçekçisini İstanbul’da buluşturan “mis kokulu” fuarda sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul 2018

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece / İSTANBUL

Açılış: 22 KASIM 2018 Perşembe – Saat: 10.30

Kapanış: 24 KASIM 2018 Cumartesi – Saat: 17.30

L