Yeşil'e dair her şey daha güçlü daha etkili.. Rekorlar ile kapanan 2017 yılı.. Net sergileme alanında %50 artış.. Ziyaretçi sayısında %35 artış.. 2018'de 10. yıla özel etkinlikler ile..

2a

Eurasia Plant Fair/Flower Show Istanbul’un ziyaret ya da katılım için tercih nedeni olmasının temel sebepleri;

-Ülkemizdeki sektöre yönelik uluslararası nitelikteki tek ve en büyük fuardır.

-Sektör firmalarının ülke geneline açılması ve yurtdışı bağlantılar kurabilmelerine olanak sağlayacak verimli ve etkili bir ticari platform oluşturmak amacıyla düzenlenmektedir.

-2017’da 39 farklı ülkeden 955 yabancı ve toplamda 15.209 profesyoneli ağırlamış bir fuardır.

- Türkiye’de peyzaj ve süs bitkileri sektörünün ulaştığı seviye ve sektörün geleceğe dönük yol haritasının izlenmesine olanak sağlayan fuar, ulusal ve uluslar arası inşaat ve peyzaj proje firmaları, oteller, mezatlar, toptancılar, yapı marketleri (bahçe merkezleri) ve site yönetimleri gibi potansiyel alıcılar ile Türkiye’deki 132 ayrı belediye tarafından da ziyaret edilmiştir.

-Fuar, firmaların dünya pazarlarına ulaşmasını kolaylaştırmak üzere ülkemizin en büyük ticaret merkezi İstanbul’da düzenlenirken, ulusal ve uluslararası etkin tanıtım çalışmaları ile potansiyel alıcılar ve profesyonellere duyurulmaktadır. Bu sayede Eurasia Plant Fair/Flower Show Istanbul, ulusal ve uluslararası sektör temsilcilerinin buluşma noktası olmakta, sektörün ülkemizde önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır.

- Fuar esnasında düzenlenen çiçek aranjman şovları, sektörel konularda düzenlenen seminerler, Türk ve yabancı üretici birlikler arası ikili görüşmeler gibi yan aktivitelerle daha da zenginleşen fuar, ulusal ve uluslar arası medya tarafından da yoğun ilgi ile karşılandı. Fuar sırasında gerçekleştirilen canlı yayınlar, katılımcılar ile yapılan röportajlar, ulusal ve uluslararası basın tarafından takip edilmiştir.

-Dünyanın hemen her noktasından günlük tarifeli uçuşlar ile kolay ulaşımı, dünyanın sayılı marka şehirlerinden biri olması, 2017 da ağırladığı yerli yabancı katılımcı ile ziyaretçilerinin sayısı ve niteliği, İstanbul’un Eurasia Plant Fair/Flower Show Istanbul için tek adres olması gerektiğini de ortaya koymaktadır.